wtorek, 25 września 2012

Dwunasty dzień spisanego bólu...

"Idziemy przez ten świat samotnie, ale jeśli mamy szczęście, to przez jedną chwilę należymy do kogoś i ta jedna chwila pozwala nam przetrwać całe wypełnione samotnością życie"
Paulo Coelho

Wiem co to samotność i to mi wystarczy. Bo ja nie mam szczęścia i do nikogo nie należę. A to miejsce jeszcze bardziej pogłębia uczucie samotności. Nie ma Josha i Jennifer. Smutno mi tu. Jest tutaj tyle dzieci w sytuacji podobnej do mojej, ale nie potrafimy nawiązać z sobą kontaktu. I na tym polega cała sprawa. Żadna strona nie ma ochoty na jakiekolwiek kontakty.
Nic się nie zmieniło. Jestem już po trzech spotkaniach z psychologiem, ale mój stan psychiczny się nie zmienił. Jedynym pozytywnym skutkiem tych spotkań jest to, że pani podarowała mi książeczkę z cytatami różnych osób. I właśnie stąd pochodzi cytat na samym początku. Choć na pewno napisała go mądra osoba to mam wątpliwości czy kiedykolwiek odczuła prawdziwą samotność. Nie chcę tu nikogo oceniać. Nie żyję w tym celu i nie mam prawa określać wielkości problemów. Tak naprawdę ten cytat nie dotyczy mnie. Nie dotyczy żadnego z nas. Ludzi nie można posiadać na własność. Każdy jest wolny i to życie wybiera dla nas stroje. Jeśli wiesz co mam na myśli.
Ludzie, którzy mają kogoś bliskiego, rodzinę, przyjaciół czasem tego nie doceniają. Inni docenią kiedy stracą. A tacy jak ja? Nigdy tego nie czuli. Bo można mieć rodzinę. Teoretycznie. Ale nie zawsze można czuć tą bliskość czy wsparcie. Moja historia życia? Dlaczego piszę to co piszę? Miałam mamę. Jasne kochałam ją a teraz? Nie wiem. Nienawidzę jej za to, że odeszła. Chociaż tak naprawdę to nie jej wybór. A tata? Też go nienawidzę. Za to co zrobi mi i mamie. Nie zawsze było tak, że bolało. Kiedyś byliśmy prawdziwą rodziną. Tylko żałuję, że tego nie pamiętam. Nienawidzę siebie za to, ale to nie moja wina. Boję się, że znienawidzę świat. Za dużo tego negatywnego uczucia. Co o nienawiści piszą w książeczce?
"Nic co człowiek robi, nie poniża go tak bardzo jak nienawiść"
Martin Luther King

Nie mam już żadnych wątpliwości. Jestem zerem. Nic nie znaczącym jajowatym zerem. Niczym. Według tego człowieka. Nienawidzenie człowieka, który bije, wyzywa, zabił moją mamę i próbował mnie zgwałcić jest gorsze niż to co on uczynił?
Nienawiść to zło. Bóg nakazał kochać i miłować. Problem w tym, że nie wszyscy tak potrafią. A wiesz jaka rozmowa jest najważniejsza? Nie ta ze sławną osobą Madonną, Obamą czy choćby z którymś z członków One Direction, tylko z Bogiem. Choć jest przyjęte, że jest to nie możliwe. I właśnie dlatego to marzenie jest wymazywane z naszego umysłu. A ja wciąż tak bardzo pragnę wymienić z nim poglądy. Powiedzieć mu, że to co nam przykazał jest często zbyt trudne. Nie wiemy czy po śmierci będziemy mieć taką możliwość i być może nigdy się nie dowiemy jakich Bóg nas widzi i co myśli o nas konkretnie. Zabawne byłoby to gdyby Bóg wcielił się w kogoś z nas, ludzi. Taka jakby mała zamiana miejsc.
Boję się. Czego? Wszystkiego! A szczególnie życia. Co będzie kiedy już skończę osiemnaście lat? Co ze mną będzie? Nie wiem czy tu jest tak źle. Mam zapewnione jedzenie, nocleg, ale czuję się strasznie samotna, a na zewnątrz będzie to samo. Chyba moim przeznaczeniem jest życie w samotności. Chciałabym mieć przewodnika, który prowadziłby mnie przez życie. Podobno muzyka wspiera innych w życiu. Jest jak przyjaciel. Tylko powiedz mi co mam zrobić żeby ją mieć? Nie nam telefonu, komputera, internetu ani innego odtwarzacza. Pozostaje tylko muzyka mojego serca i wypowiedzi, które nazywam tekstami piosenek. Tylko co mi po nich skoro moja osobowość jest strasznie skomplikowana. Moje teksty do mnie nie trafiają. Piszę, bo lubię, bo to nadaje mojemu życiu sens. Kawałek papieru i długopis.
Chciałabym żeby ludzie przeczytali, usłyszeli i śpiewali to co chcę im przekazać. Bo o to chyba chodzi w muzyce. Podkład, nuty stwarzają odpowiedni nastrój. Słowa, tekst to jest przekaz, który ma trafić do serca słuchacza. A śpiew, głos piosenkarza ma nadać słowom odpowiedni efekt. Taka jest moja interpretacja.
Takie są moje marzenia.
Tak naprawdę mam tego więcej, ale nie umiem tego zrealizować. Każde działanie napełnia mnie lękiem.
Na przykład chcę mieć prawdziwą rodzinę. Zacznijmy od męża.
Chciałabym, ale boję się, że stanie się potworem, takim jak tato.
Chciałabym mieć dzieci, ale boję się, że nie będę potrafiła ich wychować na dobrych ludzi. Nie umiem się nie bać. Piszę coraz bardziej chaotycznie. Nie potrafię zrozumieć samej siebie. Chcę żyć, ale boję się, że będzie źle, że nie podołam temu na pozór prostemu zadaniu. To opiera się na podejmowaniu decyzji, a każda decyzja przynosi skutek, który będzie widoczny w przyszłości. Ludzie kierują nami usprawiedliwiając się, że tak będzie lepiej. W gruncie rzeczy nie możemy określić co będzie dla nas dobre. Nie znamy przyszłości. Nie wiemy co będzie się działo. Dlatego nie powinniśmy narzucać innym swojej woli pod pretekstem ułatwienia życia. To my się rodzimy i umieramy sami. Nikt za nas nie będzie żył.
A ja piszę, chociaż sama nie jestem pewna czy to o czym ci napisałam, sama rozumiem. To wyższa logika. Powiedziałabym nawet, że filozofia. Ale tylko z tobą dzielę się swoimi poglądami, bo nikogo innego to nie interesuje. Nawet gdybym stanęła na stole z przemówieniem na temat swoich poglądów, inni wysłuchaliby jak świnia grzmotu i wypięliby na mnie dupy. Ludzie nie są mili. I dla jasności, mówię to o wszystkich nawet o sobie. Bo gdyby wysłuchać wypowiedzi wszystkich na pytanie: "Czy uważasz, że jesteś miły/a " , zakładam, że większość powiedziałaby "tak", ale przecież oni patrzą tylko subiektywnie. Obiektywnie jest już trudniej, a my nie lubimy utrudniać sobie życia.
Nie wiem ile razy już to mówiłam, ale boję się. Cholernie się boję. Napisałam o tym nawet zwrotkę. Zobaczysz?
Life is too hard / życie jest za trudne
You can't win/ nie możesz wygrać
You can only fall on your knees/ możesz tylko upaść na kolana
And pray to God for better end/ i modlić się do Boga o lepsze zakończenie
You're afraid like me/ boisz się jak ja
That you don't get out of this whole/ że nie wyjdziesz z tego cały
Close your eyes, clench yourt hands/ zamknij oczy, zaciśnij dłonie
Nothing will be the same/ nic nie będzie takie samo
Let me overcome fear/ pozwól mi przezwyciężyć strach
I don't want to be afraid/ Nie chcę się bać______________________________________________

Na początek: Dziękuję za oddanie głosu na ten blog. Dzięki Wam udało mi się zająć II miejsce :)

Dzisiejszy wpis nie należy do tych z wyższej półki. Nic  się specjalnego nie zdarzyło. Nie chcę za bardzo przyspieszyć akcji.

To coś na końcu to zwrotka piosenki. Mojej piosenki.
Nie wiedziałam czy napisać w j. ang. czy polskim więc napisałam w dwóch.
Wiem, że to jest beznadziejne, ale kit. Chcecie żebym dodawała takie zwrotki do wpisów?
I co wgl myślicie o tym?

See You Soon ,
Majka

40 komentarzy:

 1. jeszcze nie przeczytałam ale już komentuje

  OdpowiedzUsuń
 2. o fajnie weź takie dodawaj :D

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo fajny rozdział :)
  bardzo mi się podoba twoja zwrotka, fajnie by było gdybyś dodawała je do każdej notki.
  Czekam na następny i zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny rozdział. Może i nie ma w nim jakiejś "akcji", ale zmusza do myślenia. Przynajmniej w moim przypadku tak było. Analizowałam dokładnie każde słowo i zastanawiałam się nad sensem całości. A potem odnosiłam się do tego na podstawie własnych odczuć i przeżyć.
  Trzeba mieć talent, żeby coś takiego napisać; w taki sposób. Owacje na stojąco <3

  OdpowiedzUsuń
 5. w 100% zgadzam się z Amy, więc właściwie nic do napisania mi nie zostało. Naprawdę świetny rozdział. Co do piosenki, to ładna. Chociaż szkoda, ze melodii nie znam, ale słowa spoko ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajny rozdział, bardzo fajna piosenka. Na prawdę to co napisałaś w tym rozdziale, daje do myślenia. Dziewczyno- masz wielki talent. Zazdroszcze ;P

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajny rozdział :) piosenka też <3 naprawdę uwielbiam twojego bloga. I gratuluje II miejsca :) w pełni na to zasłużyłaś :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetny! Uwielbiam filozofię a ten rozdzał był z tego gatunku. Jak będe mieć więcej czasu to przeczytam to jeszcze raz ;)
  Czekam na nn
  (Zapraszam do mnie)

  OdpowiedzUsuń
 9. Także uważam że nie powinnaś przyspieszać akcji . zwrotka baardzo mi się podoba. Ogólnie rozdział jest bardzo fajny . Lubię gdy autorka dodaje myśli bohaterki i że wszystko dzieje się powoli bez pośpiechu . ;D

  OdpowiedzUsuń
 10. powinnaś przyspieszyć akcję, jakoś mi się dziwnie czyta jak są same przemyślenia, tzn są spoko , ale ja wolę akcję. :D to moje zdanie.
  Poza tym masz u mnie wielkiego plusa za tą piosenkę, gdyż bardzo mądra jest, tłumacząc ją na polski . :)
  dodawaj częściej , masz talent w pisaniu i tworzeniu <3

  czekam na kolejne rozdziały i zapraszam na swoje blogi, http://nahustawcezycia.blogspot.com/ i http://smileehappyy.blogspot.com/ .

  Pozdrawiam i życzę weny . ^ ^

  karolcia ♥.

  OdpowiedzUsuń
 11. Zwrotka super i powinnaś dodawać!!! A to mój http://claire-love-o.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. Ciekawe..
  http://chodzitylkoonas.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetny blog , ale bardziej czekam na rozdział na marchewkowym < 3

  OdpowiedzUsuń
 14. Super blog!
  Zapraszam na swojego o Ziallu
  http://one-direction-ziall.blogspot.com/search?updated-min=2012-01-01T00:00:00-08:00&updated-max=2013-01-01T00:00:00-08:00&max-results=2

  OdpowiedzUsuń
 15. Mi się bardzo podoba, nie mogę się już doczekać co będzie dalej, a co do zwrotki również świetna :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Rozdział- świetny. Piosenka- magia.
  masz ciąg dalszy piosenki ? ;D
  kiedy następny rozdział?

  mogę liczyć z Twojej strony na reklamę mojego bloga? http://1d-blog-fashion.blogspot.com/ ?
  odwdzięczę sie tym samym. ;d

  OdpowiedzUsuń
 17. Super blog to juz 3 twoj ktory czytam mie moge sie doczekac next rozdzialu. <3

  OdpowiedzUsuń
 18. Super blog to juz 3 twoj ktory czytam mie moge sie doczekac next rozdzialu. <3

  OdpowiedzUsuń
 19. W tym rozdziale też się coś działo, nie załamuj się ;)
  Co do zwrotek, to nie jest żadna beznadzieja, czy coś. Dodawaj do każdego rozdziału <3
  Jaki fajny plakat !!!

  OdpowiedzUsuń
 20. Super, ciekawe kiedy znowu zobaczy chłopaków.. Może rodzice któregoś z 1D adoptują ją???? Nie wiem czekam na NEXT
  wejdziesz???

  http://one-direction-opowiadanie-i-inne.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń
 21. Soooooł kaman end ad nekst! xd

  OdpowiedzUsuń
 22. Jezu jaki piękny rozdział ;D Śliczny strasznie mi sie podoba ! :) :'(

  zapraszam do mnie :
  http://whereverigo1.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 23. wspaniały rozdział, lubie takie filozoficzne podejście do życia. ...
  Wgl swietna zwrotka piosenki. Naprawdę. Jestem przekonana, że cały tekst jest dobry. Chciałabym, abyś przy każdym nowym rozdziale dodała taka cząstkę tekstu.
  czekam nn i pozdrawiam ;)


  http://illtaketoanotherworld.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 24. Przeczytałam to ze 3 razy. Chciałam dobrze zrozumieć..
  Dopiero zaczynam czytać tego bloga. Czytałam Carrot..ale się skończył. Postanowiłam zajrzeć na tego ;) Jest równie dobry jak ten o Alex.
  Co do tekstów. Możesz dodawać. Myślę że wyjdzie ciekawie ;-)
  Mam nadzieję że rozdziały tutaj będą się pojawiać równie często jak na tamtym blogu. :**

  I mam do ciebie jedno pytanie:
  Skąd bierzesz pomysły na opowiadania.?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. One same mnie nawiedzają :) W tej chwili mam już wszystko zaplanowane. Do samego końca :D

   Usuń
 25. Kurczę... czemu wszystkie Twoje blogi mnie uzależniają?? Może mi to wytłumaczysz bo ja nie ogarniam. Jeśli przeczytam jeden mały rozdzialik od razu pragnę więcej. Po prostu MAGIC. ;D Oczywiście chcę przez to powiedzieć GENIALNY BLOG ;3 Jak każde inny zresztą xD. Potrafisz wczuć się w bardzo rożne historie i idealnie je przekazać. Co do zwrotek... Oczywiście że chcę żebyś je dodawała! To na serio Twoje własne?? Myślałam że to z jakiejś profesjonalnej piosenki xD Nie mogę się już doczekać następnego rozdziału O,o Dodawaj szybciuteńko bo nie wytrzymam xD I zapraszam do mnie na nowy: http://blue-batterfly-one-direction.blogspot.com/ <33

  OdpowiedzUsuń
 26. Hmmm...Super rozdzialik , myślałam że to z jakiejś piosenki ta zwrotka .Oczywiście chcę więcej zwrotek :) ,<33

  OdpowiedzUsuń
 27. http://spelniacmarzeniaa.blogspot.com/ zapraszam do mnie dopiero zaczynam, ale mam nadzieję ,że się spodoba ,a co do bloga to bardzo mi się podoba . Mam nadzieję ,że niedługo spotka ona chłopców i jakoś bd żyć razem :P

  OdpowiedzUsuń
 28. Wszystkie Twoje blogi są świetne! fajna zwrotka szkoda, że melodii nie znam...

  OdpowiedzUsuń
 29. wszystkie rozdziały super, czekam na NEXT, wejdziesz??

  http://one-direction-opowiadanie-i-inne.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń
 30. tak dodawaj takie zwrotki do wpisów! Są świetne!!!

  OdpowiedzUsuń
 31. Zajebisty Blog ! i ten szablon :D
  Jak zrobić taki szablon ?
  Wpadnij do nas :
  http://bestfriendstwo.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 32. Zajebioooza! Myślę że będę częstą czytelniczką ^^ Odpowiedz mi na pytanie. Kiedy następny? Chcę się dowiedzieć bo nie zawsze mam czas by zaglądać na blogi bo sama rozumiesz. Dlatego chciałabym się dowiedzieć kiedy mamy się spodziewać kolejnego ZajeZaje rozdziału :D

  OdpowiedzUsuń
 33. Świetny . ;p
  No, możesz dodawać zwrotki będzie ciekawiej ; DD

  OdpowiedzUsuń
 34. Super odcinek. ;)
  Dodawaj zwrotki, są zajebiste :D
  Nie mogę się już doczekać następnego rozdziału ^^

  OdpowiedzUsuń
 35. Kiedy dodasz nowy?

  OdpowiedzUsuń
 36. Zajebisty.. czekam na następny:**^

  Zapraszam do mnie http://opowiadanko-lilly-meggie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 37. Kocham teksty które wymyślasz dla Rosie. :D tak w ogóle to przepraszam Cię za spam jaki ci robię komentarzami ale wiesz nie można przeczytać czegoś takiego i nie zostawić po sobie śladu :****

  OdpowiedzUsuń